Žvakės (Gamintojų nuotr.)

Patarimai kvapnių žvakių mėgėjams – kaip jas deginti taisyklingai

Patarimai kvapnių žvakių mėgėjams – kaip jas deginti taisyklingai

Žvakių liepsna ramina, suteikia namams jaukumo bei šilumos. Mėgstami kvapniųjų žvakių aromatai kuria pozityvią atmosferą, padeda sukurti norimą nuotaiką. O keli paprasti triukai padės jomis mėgautis ilgiau – pasakoja „Blue Sparrow” žvakių bei namų kvapų kūrėja Miglė Rimeikė.

Kvapų kūrėja Miglė Rimeikė (Asmeninio archyvo nuotr.)

Kaip pasirinkti kvepiančias žvakes?

  • Įvertinkite patalpos dydį. Mažesniems kambariams – vonioms, drabužinėms ir pan. greitai prikvėpinti pakanka mažų žvakių – 90–130 mililitrų dydžio. Norint intensyviai prikvėpinti svetainės, valgomojo ar kitas didžiąsias erdves, reikėtų rinktis didesnes žvakes.
  • Atkreipkite dėmesį į kvapo intensyvumą. Besirinkdami žvakes parduotuvėje uostome naujas, dar nedegintas žvakes, jų „šaltas“ kvapas dažniausiai būna kiek silpnesnis, nei uždegtos ar jau degintos žvakės, kadangi su liepsna atsiskleidžia visi aromatai. Tačiau jei naujos žvakės kvapas itin silpnas ir vos užuodžiamas, tikėtina ir deginant ją aromatas nebus itin stiprus.

Kaip deginti žvakes, kad jomis galėtumėte mėgautis ilgiau?

  • Deginant žvakę, ypač pirmus kelis kartus, reikėtų leisti jai degti tiek, kad paviršiuje vaškas išsilydytų iki pat kraštų. Tokiu būdu žvakė degs ir mažės tolygiai, nesusidarys vaško „tunelis“ ir ja galėsite mėgautis ilgiau.
  • Kiekvieną kartą prieš uždegant žvakę, reikėtų patrumpinti jos knatą, kad jis būtų maždaug 5 milimetrų ilgio. Per ilgas knatas gali pradėti rūkti, taip pat, itin didelė liepsna greičiau išdegina žvakę. Per trumpas knatas tiesiog gali užgesti, o maža jo liepsnelė neskleisti pakankamai aromato.
  • Taip pat, žvakių nerekomenduojama deginti daugiau nei 4 valandas, jei žvakė mažytė – daugiau nei 2. Kad ir koks būtų žvakės indas – jis įkaista, tuomet išsilydo per daug vaško ir žvakė sudega greičiau.
  • Nenaudojamas žvakes uždenkite – taip apsaugosite žvakes nuo dulkių, o kvapą išlaikysite koncentruotą.
  • Uždegtų žvakių nerekomenduojama laikyti skersvėjyje ar prie ventiliacijos angų, intensyviai judantis oras skatins greitesnį žvakės degimą.
  • Išdegintų žvakių indelius panaudokite dar kartą! Vaško likučius indelyje lengvai išvalysite su tiesiog karštu vandeniu ir popierinėmis šluostėmis. O gražus indelis gali tapti puikia pieštukine, šepetėlių laikikliu ar vazele.

Kada rinktis žvakes, o kada namų kvapus?

„Kvapniosios žvakės – puikus pasirinkimas, kai norite sukurti ypatingą nuotaiką šventei, vakarienei su draugais ar tiesiog jaukiam vakarui su knyga. Greta malonaus kvapo, žvakių liepsna pripildo namus jaukumo, malonios šviesos, o pats kvapas ore tvyro tol, kol deginate žvakę ir dar valandą – dvi ją užgesinus. Tačiau jei norite, kad pasirinktas aromatas Jūsų namuose tvyrotų nuolat – geriausias pasirinkimas bus namų kvapai“, – pataria žvakių ir namų kvapų kūrėja M. Rimeikė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų