Neringos Skrudupaitės kelionių suvenyrai

Neringos Skrudupaitės kelionių suvenyrai

Žurnalistei Neringai Skrudupaitei kelionės anksčiau buvo neatsiejama profesinės veiklos televizijoje dalis, tačiau iki šiol yra vienas didžiausių pomėgių.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Saulėlydis. Ha Longo įlanka, Vietnamas

Pabėgus nuo Vietnamo sostinės triukšmo, vilioja paskutinius saulės šešėlius sugaudyti plaukiant smaragdine Pietų Kinijos jūra tarp tūkstančio salų. Nuostabūs saulėtekiai, saulėlydžiai – ir taip kelias dienas, kol laivas vėl prisišvartuoja uoste. Ryte – taiči mankšta, per pietus – milžiniški urvai, perlų augavietės, o vakare – vietnamietiško maisto gaminimo pamokos.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Kelionė visureigiais. Cinži nacionalinis parkas, Madagaskaras

Vietoj planuotų keturių valandų keliavome keturiolika. Kelias iki nuostabaus uolų parko po liūčių sezono buvo beveik neišvažiuojamas. Stūmėme, traukėme, yrėmės, galiausiai pajutome tobulą nuovargį ir… džiaugsmą, kad naktinėse džiunglėse negyvena nė vienas nuodingas padaras. Ačiū Madagaskaro kūrėjui.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Gyvenimas ant vandens. Tatai, Kambodža

Kelios valandos plaukimo valtele, ir prasideda arba baigiasi atostogų Kambodžoje laikas. Pabėgti galima tik kanoja ir tik į klaidžias mangroves. Namukai plūduriuoja ant vandens, vos keli permesti lynai siekia sausumą. Geriausi draugai – knyga, kompanionas ar nuostabus vaizdas į Tatai upę. Buvome patikinti, kad maudantis neatplauks Siamo krokodilai.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Spalvinga mada. Indija

Kvapai, skoniai, garsai, spalvos – tai Indijoje garantuota! Smagu akimis nulydėti kelio dulkių apgaubtą ant motociklo lekiančią juodaplaukę damą, kurios blizgantis saris plevėsuoja vėjyje. Arba grožėtis ryškiaspalviais sikhų turbanais, susuktais iš šešių metrų ploniausio audeklo. Myliu tokią gyvenimo madą.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Molinė architektūra. Marokas

Nėra nieko nuostabiau, kai kelionės nubloškia kelis šimtmečius atgal. Jemenas ar Marokas tai tikrai gali. Žavi ir užburia molinio miesto panorama, seniausi dangoraižiai molinukai. Maroko ochros spalvos tvirtovės, iškilusios prie senojo druskos karavanų kelio, traukė ir Holivudo kūrėjus. Čia sukurta gausybė filmų („Babelis“, „Anglas ligonis“, „Gladiatorius“, „Mumija“, „Jėzus iš Nazareto“ ir kt.). Didžiuojuosi ir džiaugiuosi, kad Marokas viską atstato senąja dvasia.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Rojaus atspindžiai. Borneo, Indonezija

Saya gembira. Taip malajų kalba skamba „esu laiminga“. Pusė mano širdies visada priklausys Borneo salos Kalimantano džiunglėse gyvenantiems orangutanams. Už jų išsaugojimą pasaulis dėkingas ir lietuvių kilmės mokslininkei prof. Birutei Galdikas. Įstabu stebėti, kaip laisvėje gyvenantys gyvūnai keliauja ieškodami maisto ar nuo lietaus slepiasi po skėčiu, susuktu iš lapų. Orangutanų centre prižiūrimi be mamų likę, sergantys mažyliai, taip pat suaugę sužeisti ar perimti iš nelegalių augintojų.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Tobulas skrydis. Namibo dykuma, Namibija

Tikriausiai nėra mielesnio krašto gyvūnus mėgstantiems keliautojams nei Namibija. Pingvinai, ruoniai, flamingai, drambliai, žirafos, liūtai, leopardai – visus juos galima pamatyti čia. Tačiau gražiausia panorama atsiveria iš aukštai: Atlanto vandenynas susitinka su milžiniška seniausia pasaulio Namibo dykuma ir paskutiniai saulės spinduliai kutena bežades smėlio keteras.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų