Susitiksime rinkimuose, Angela. (AP nuotr.)

M.Schulzas stos į kovą su A.Merkel

M.Schulzas stos į kovą su A.Merkel

Vokietijos centro kairės Socialdemokratų partija sekmadienį per specialų suvažiavimą vienbalsiai patvirtino Martiną Schulzą pagrindiniu savo kandidatu varžytis su kanclere Angela Merkel būsimuose visuotiniuose rinkimuose.

Partijos lyderiai M.Schulzo kandidatūrą netikėtai iškėlė sausio mėnesį pasitraukus ilgamečiui pirmininkui Sigmarui Gabrieliui. Vėliau partijos populiarumas išaugo iki dešimtmetį nematytų aukštumų.

Pasak analitikų, 61 metų M.Schulzui naudinga tai, kad jis yra palyginti naujas žmogus vidaus politikoje. Iki jo kandidatūros iškėlimo jis buvo Europos Parlamento pirmininkas.

Socialdemokratų generalinė sekretorė Katarina Barley prieš sekmadienio suvažiavimą žurnalistams sakė, kad šiemet į partiją įstojo 13 tūkst. naujų narių.

A.Merkel, kurios centro dešinės Krikščionių sąjungos blokas yra sudaręs koaliciją su socialdemokratais, rugsėjo 24 dieną sieks ketvirtos kadencijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų