LED – ateities apšvietimas

LED – ateities apšvietimas

Šviesos diodų (LED) apšvietimo technologija šiuo metu yra pati naujausia ir moderniausia. Ekonomiškumas, ilgaamžiškumas, patvarumas ir ekologiškumas – tai pagrindinės LED apšvietimo ypatybės, dėl jų ši technologija tampa optimaliu sprendimu. Specialistai galėtų nurodyti daug argumentų, lemiančių šviesos diodų, kurių sandara pritaikyta šviesai skleisti, pasirinkimą. Šiuokart pateikiami pagrindiniai argumentai.

Ekonomiškumas. Pagrindinis LED (angl. light emitting diode) privalumas prieš kitus šviesos šaltinius yra mažas elektros energijos naudojimas. Energijos sąnaudos sumažėja net iki 90 proc., palyginti su kaitrinėmis lemputėmis, ir iki 60 proc., palyginti su fluorescencinėmis lempomis. Tokios sąnaudos susidaro šviesos diodui paverčiant elektros energiją matomu šviesos spektru. Šiam procesui išnaudojama beveik 100 proc. gaunamos energijos, neeikvojant jos šilumos pavidalu. Kitokio apšvietimo atveju energija šilumos pavidalu išspinduliuojama į aplinką.

Ilgaamžiškumas. Šviesos diodai gali dirbti iki 50 000 valandų. Palyginkime: kaitrinės lemputės veikia 1000 val., o fluorescencinės – 6000 val. Svarbu ir tai, jog šviesos diodams nebaisūs dažni įjungimai ir išjungimai, o nuo to priklauso ir kitų šviesos šaltinių eksploatavimo trukmė.

Praktiškumas. Skaičiuojant ir lyginant, kiek laiko bei išlaidų kainuoja pakeisti perdegusias elektros lemputes, padėtis tampa net nepalyginama. Tai ypač aktualu patalpose, kuriose aukštos lubos, pavyzdžiui, loftuose, sandėliuose, fabrikų patalpose. LED tampa idealia išeitimi ne tik dėl ilgalaikiškumo, čia svarbus ir atsparumo įvairiems aplinkos poveikiams aspektas. O šis poveikis gali būti įvairus: vibracija, drėgmė, dulkės ir kt.

Pritaikymas. Galimybės kone beribės: lemputės, šviestuvai, LED juostelės ar net šviečiančios trinkelės. LED apšvietimą galima naudoti visur, kur tik reikia šviesos. Jis taikomas ne vien vidaus patalpoms ar išorei apšviesti. Pasitelkus fantaziją, LED galima naudoti ir kaip interjero puošmeną – tai suteikia ne tik jaukumo, bet ir originalumo.

Jei pripažįstame, jog šviesos diodai yra ilgaamžiškesni, naudoja mažiau elektros energijos ir taupo mūsų pinigus, tai drąsiai galima teigti, jog LED –  ateities apšvietimas.

Daugiau informacijos: www.visiled.lt

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų