UAB „Simpras“ nuotr.

Šiuolaikinei statybai – šilti, tvirti ir atsparūs keraminiai gaminiai

Šiuolaikinei statybai – šilti, tvirti ir atsparūs keraminiai gaminiai

Nors pavadinimas „Kerapor“, matyt, dėl galūnės, skamba nelietuviškai, jame užkoduoti lietuviški žodžiai, geriausiai apibūdinantys lietuviškus gaminius, jų gamintojus ir pardavėjus.

Porėtos keramikos gaminių sistemą „Kerapor“ sudaro konstrukciniai ir pertvarų blokeliai, ventiliacinių kanalų, sąramų bei kaminų blokai. Šiuos produktus gaminančioms lietuvių įmonėms atstovauja bendrovė „Simpras“.

Keraminiai blokeliai

UAB „Simpras“ nuotr.

Kaip žinome, prieš tūkstančius metų viskas prasidėjo nuo molio plytos, kurią jau seniai pakeitė kur kas lengvesni ir itin vertingomis savybėmis pasižymintys porėtos keramikos gaminiai. Jie gaminami iš molio, smėlio, šamoto (maltų keramikos duženų) ir organinių priedų (pjuvenų, durpių, anglių), degami aukštoje temperatūroje. Išdegus organiniams priedams, lieka tuštumos – poros, kurios pagerina keramikos zines savybes. Taikant šią technologiją, gaminamos ne tik plytos, bet ir keraminiai blokeliai.

Blokeliai už plytas pranašesni visų pirma mūro darbų atlikimo sparta ir medžiagų ekonomija. Pavyzdžiui, vienam kvadratiniam metrui sienos išmūryti pakanka 10–11 blokelių, o plytų tam reikėtų net 80 vienetų. Sutaupoma ir mūro darbų sąskaita, nes aukštesni gaminiai reiškia mažiau skiedinio siūlių sienoje.

Keraminiai blokeliai

UAB „Simpras“ nuotr.

Lengvi įvairių matmenų keraminiai blokeliai naudojami gyvenamųjų, viešosios paskirties, pramoninių ar ūkinės paskirties pastatų laikančiosioms ir kitoms sienoms mūryti. „Kerapor“ blokų stipris siekia 15 MPa, todėl jie tinka tiek individualiems namams, tiek daugiaaukščiams pastatams. Natūralios gamtinės kilmės blokeliai ir kiti „Kerapor“ sistemos gaminiai pasižymi geromis šilumą kaupiančiomis savybėmis, išlaiko optimalų drėgmės balansą pastate. Taip patalpoje sukuriamas komfortiškas mikroklimatas. Svarbu ir tai, kad šiems aukščiausius ekologiškumo standartus atitinkantiems gaminiams išdegti naudojama energija gaunama iš atsinaujinančiųjų energijos šaltinių.

Šiuo metu visi nauji statiniai Lietuvoje turi atitikti A klasės energinio naudingumo reikalavimus, t. y. išorinių sienų šiluminė varža turi būti ne mažesnė nei 8,3 (m2K)/W. Nuo 2018 metų įsigalios privalomi A+ klasės energinio naudingumo reikalavimai, numatantys, kad išorinės sienos varža būtų ne mažesnė nei 9,1 (m2K)/W.

Keraminiai blokeliai

UAB „Simpras“ nuotr.

Tačiau jau ir dabar Lietuvoje daugėja ir A+ energinio efektyvumo klasės daugiabučių, individualių namų, viešosios ir pramoninės paskirties pastatų. Aukštos energinio efektyvumo klasės pastatų išorinėms atitvaroms keliami ne tik dideli termoizoliacinių savybių, bet ir sandarumo reikalavimai. Kaip ir kiti statybinių medžiagų gamintojai, bendrovė „Simpras“, siekdama dar labiau pagerinti mūro zines savybes, tobulina savo gaminius, diegia naujoves.

„Didesnis keraminių blokelių mūro sienos sandarumas pasiektas patobulinus blokelių įlaidų ir iškyšų formą. Papildomos mažos kiaurymės tarnauja kaip slopintuvas, neleidžiantis orui skverbtis per skiediniu neužpildytą vertikalią siūlę. Todėl šie blokai nepraranda savo ekonominio patrauklumo, išlaikomas nemažas mūro darbų tempas, nes nereikia skiedinio vertikaliai siūlei užtaisyti.

Įdiegtas sprendinys padeda užtikrinti sienos sandarumą, o rangovas didesnį dėmesį gali skirti problematiškiems pastato mazgams“, – sako VGTU Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedros dėstytojas dr. Robertas Zavalis.

Keraminiai blokeliai

UAB „Simpras“ nuotr.

Konstrukcijos iš „Kerapor“mūro gaminių efektyviai izoliuoja oru sklindantį garsą. Viena pagrindinių savybių, lemiančių gerą garso izoliavimą, yra mūro gaminių svoris.

Garso izoliacija svarbi ne tik įrengiant atitvaras tarp butų, bet ir tarp kambarių. Šiuo atveju UAB „Simpras“ siūlo pertvarinius keraminius blokelius iš abiejų pusių tinkuoti cementiniu skiediniu. Taip bus padidintas atitvaros svoris ir žinoma pagerintos garso izoliacinės savybės.

„Kerapor“ produktų grupę sudaro ne tik sienų blokai, bet ir sąramų, ventiliacinių kanalų bei kaminų blokai.

Sąraminiai blokai dažniausiai naudojami įrengti monolitines sąramas statybos aikštelėje. Šie blokai taip pat pritaikomi ir monolitinio žiedo prieš perdangas įrengimui. Sąramų blokeliai įrengiant minėtas konstrukcijas atlieka liktinių klojinių funkciją.

Be didelių pastangų ventiliacinių blokų pagalba sienoje suformuojami vėdinimo kanalai. Šie elementai leidžia išvengti papildomų pjaustymo darbų jau pastatytoje sienoje. Ventiliacinių kanalų blokai taip pat gali būti pritaikyti formuojant monolitines kolonas.

Su ventiliaciniais ir sąraminiais blokais galima suformuoti paslėptą monolitinį karkasą, sustiprinantį labiausiai apkrautas konstrukcijas (tarpuangius, sienų kampus ir kt.). Statyba, naudojant išskirtinius „Kerapor“ produktų grupės blokus, yra daug spartesnė, taigi – ir padeda taupyti laiką ir pinigus.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų