„Baumit“ nuotr.

Fasadų atnaujinimas

Fasadų atnaujinimas

Kad ir kaip kokybiškai įrengiamas fasadas, bėgant metams, jis praranda išvaizdą: nublunka spalvos, sienas padengia nešvarumai, jos gal net apsamanoja, paviršiuje atsiranda įtrūkių… Tuomet ateina laikas atnaujinti fasadą.

Jeigu nusprendėte, kad jūsų namo fasadui reikia atsijauninti, pirmiausia turite pašalinti ir sutvarkyti visus kokybinius trūkumus. Kad viršutinis sluoksnis – dažai ar dekoratyvinis tinkas – patikimai saugotų gilesnius fasado apdailos sluoksnius ir atrodytų estetiškai, jo pagrindas turi būti pakankamai tvirtas, sausas, stabilus ir neapdulkėjęs. Todėl, iki pradedant fasadą dažyti, būtina tinkamai paruošti pagrindą.

Nešvarumams šalinti

Ant paviršiaus susikaupę nešvarumai (dulkės, suodžiai) sudaro atskirą sluoksnį, kuris trukdo prilipti kitoms dangoms ar dažams. Tokiam fasadui nuvalyti geriausiai tinka „Baumit ReClean“ – koncentruota stipriai valanti ir riebalus šalinanti priemonė, kurią galima naudoti visų tipų tinkuotiems fasadams.

Natūraliai suyrantis valiklis nekenkia aplinkai. Atsižvelgdami į užteršimo mastą, naudokite jį neskiestą arba atskiestą vandeniu santykiu iki 1:10. „Baumit ReClean“ nuvalytas paviršius gali būti nudažytas bet kuriais „Baumit“ fasadiniais dažais.

Fasadų atnaujinimas

„Baumit“ nuotr.

Paviršiui sutvirtinti

Byrantys mineraliniai paviršiai sumažina naujojo fasado sluoksnio stabilumą ir sukibtį, kitaip tariant, naujai užtepti dažai greičiausiai atšoks. Kad taip nenutiktų, nuo fasado pirmiausia reikia nuplauti smėlį ir kitus nešvarumus. Geriausia tai daryti aukšto slėgio plovimo įranga. Tačiau net ir po tokio valymo ant fasado vis tiek gali likti smulkių smėlio dalelių. Todėl nuplautą ir išdžiūvusį paviršių būtina sutvirtinti – nugruntuoti „Baumit ReCompact“. Šis gruntas stabilizuoja smėlėtus, porėtus mineralinius (kalkių ir cemento bei kreidinius) tinkus, todėl fasadiniai dažai labai gerai laikysis ant šia priemone apdoroto paviršiaus. Tiesa, „Baumit ReCompact“ nenaudojamas netinkuotam mūrui!

„Baumit“ nuotr.

Nuo dumblių ir pelėsių

Drėgnose menkai saulės apšviestose vietovėse namų fasadai neretai pažaliuoja. Samanos, grybeliai, dumbliai stipriai gadina estetinį pastato vaizdą, o per laiką gali pakenkti ir gilesniems apdailos sluoksniams.

Prieš perdažant fasadą, šių kenkėjų būtina atsikratyti: visą pažeistą plotą (o turint galimybę – visą fasadą, mat mikroorganizmų sporos jau gali būti išsisėjusios) reikia apdoroti specialia priemone „Baumit FungoFluid“. Tai paruoštas naudoti vandens pagrindo tirpalas, skirtas dumblių ar grybelių pažeistiems fasadams. Praėjus kuriam laikui, „Baumit FungoFluid“ priemone apdorotą fasadą reikia švariai nuvalyti. Tuomet paviršių galima dažyti.

„Baumit“ nuotr.

Įgeriamumui suvienodinti

Skirtingi pagrindai nevienodai įgeria dažus. Iš pradžių to nematyti, tačiau po kurio laiko fasado išvaizda pakinta – ant paviršiaus gali atsirasti kreidinių dėmių, atsisluoksniuoti dažai.

Jei įtariate, kad skirtingos pastato fasado dalys gali pasižymėti nevienodu įgeriamumu, padenkite jį „Baumit MultiPrimer“. Ši priemonė – tai specialus vandens garams laidus gruntas, suvienodinantis paviršiaus įgeriamumą. „Baumit MultiPrimer“ yra be tirpiklių. Jis stabilizuoja mineralinius ir organinius paviršius prieš juos dažant „Baumit“ fasadiniais dažais ar tinkuojant dekoratyviniais tinkais.

Įtrūkiai – rimtas pažeidimas

Maži įtrūkiai gali tapti ne tokių jau mažų problemų priežastimi. Per įtrūkius į gilesnius fasado apdailos sluoksnius skverbiasi drėgmė, o sušalusi ji padidina ir pačius įtrūkius. Taip, bėgant laikui, sukeliami ilgalaikiai pastato apvalkalo pažeidimai.

Išvengti šios problemos galima. Jei įtrūkiai nedideli (mažesni nei 0,5 mm), juos pakanka užtepti „Baumit FillPrimer“. Tai iškart paruoštas naudoti, sustiprintas universalus gruntas, kuriame nėra tirpiklių. Jis užpildo ir išlygina įtrūkius, be to, puikiai tinka ne tik fasadams, bet ir vidaus sienų remontui. Tai – puiki parankinė priemonė smulkiems tinkuotų paviršių remonto darbams.

Jei įtrūkiai didesni nei 0,5 mm, jų užtaisymo negalima atidėti vėlesniam laikui: kuo didesnis įtrūkis, tuo greičiau ir stipriau drėgmė pažeidžia fasadą. Vien užglaistyti jų nepakaks. Pirmiausia tokius įtrūkius reikia išvalyti, kuo geriau pašalinant visus nešvarumus. Tuomet visą pažeistą paviršių reikia sustiprinti universaliu armavimo mišiniu „Baumit MC55W“ ir stiklo audinio tinkleliu „Baumit StarTex“.

„Baumit MC55W“ – tai produktas, kuris kartu su stiklo audinio tinkleliu yra naudojamas kaip remontuojamo fasado paviršių sutvirtinantis ir armuojantis mišinys. Kadangi jis atstumia vandenį ir yra elastingas, mišinys idealiai tinka gilesniems įtrūkiams užtaisyti (kaip adhezinis užpildas) ir nelygiems paviršiams užglaistyti (kaip išlyginamasis mišinys). „Baumit MC55W“ padengtą paviršių galima iškart dažyti prieš tai jo negruntuojant arba, jį išlyginus ir nugruntavus, – nutinkuoti „Baumit NanoporTop“ arba „Baumit SilikonTop“ dekoratyviniais tinkais.

Atplaišos

Prieš perdažant visos atplaišos, atšokę dažai ir netvirtai besilaikantis tinkas turi būti pašalinti. Valant pažeistą fasado plotą, paviršių tenka grandyti, todėl jame atsiranda nelygumų, kuriuos būtina užtaisyti.

Pašalinus atplaišas, nuvalytą fasadą reikia apdoroti „Baumit MultiPrimer“ gruntu, kuris stabilizuos paviršių ir sustiprins sukibtį su ant jo dengiama priemone. Gruntui išdžiūvus, paviršius sutvirtinamas „Baumit MC55W“ mišiniu ir armuojamas stiklo audinio tinkleliu „Baumit StarTex“. Po to fasadas dažomas pasirinktais „Baumit“ dažais.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų