Andy Shustykevych/www.znymka.if.ua fotografija

Butas Lvove – namai, kur gyvena maksimalus minimalizmas

Butas Lvove – namai, kur gyvena maksimalus minimalizmas

Ukrainoje, Lvove, esančio būsto interjeras tik patvirtina daug kartų girdėtą frazę, kad namai turi tarnauti žmogui, o ne priešingai. Studijos „Hrystia Koliasa Architecture“ architektė Hrystia Koliasa įrengė vos 45 m2 ploto butą, kuriame telpa viskas, ko reikia patogiam gyvenimui.

Šio buto kūrime architektė dalyvavo nuo A iki Z. Ji buvo šalia kiekvienu svarbiu etapu – pradedant būsto įsigijimu, baigiant stebėjimu, kaip pasiteisina priimti sprendimai jau įsikūrus šeimininkui.

Kuriant interjerą svarbus kriterijus buvo aktyvus šeimininko gyvenimo būdas. Jis mėgsta keliauti, važinėtis dviračiais, bėgioti, žaisti kompiuterinius žaidimus, žiūrėti filmus, leisti laiką ne tik su keliais artimiausiais žmonėmis, bet ir su didesne kompanija. Kino teatro arba vakarėlio atmosferą sužadina bendroje zonoje, priešais sofą, kabantis projektorius – jis gerai matomas tiek iš bendro kambario, tiek iš virtuvės. Buto savininko hobius išduoda ant sienos kabantis dviratis.

Andy Shustykevych/www.znymka.if.ua fotografija

Įrengiant šį butą buvo svarbu ne tik parinkti baldus, dekoracijas ar tiesiog sukurti malonią atmosferą – užsakovui rūpėjo visų šių elementų visuma. Be to, pageidauta, kad architektė paliktų erdvės pokyčiams ir sprendimams, kurie bus priimami ateityje. Pavyzdžiui, bendroje erdvėje, šalia lango, šeimininkas Sergii jau pastatė du kačių namelius, kurių rengiant projektą dar nebuvo.

Baltas minimalizmas

Visame bute dominuoja balta spalva, kuri, pasak H. Koliasos, nutrina ribas, kuria vientisą stilių ir neužgožia pro langus atsiveriančio vaizdo. Tiesa, naudoti baltą buvo nelengva, nes renkantis skirtingas medžiagas šiek tiek skiriasi ir jos atspalviai, todėl teko pavargti ieškant reikiamos.

Ukrainoje vis dar egzistuoja stereotipas, kad balta – labai nepraktiška spalva, nes gali matyti kiekvieną dulkelę. „Aš galvoju, kad balta yra labai praktiška, nes matyti, kokie švarūs kai kurie paviršiai“, – pastebi architektė. Be to, ši spalva neblaško, tad daugiau dėmesio galima skirti vaizdui už lango.

Dar vienas iš H. Koliasai svarbių dalykų – namuose lengvai palaikoma tvarka. Šiam tikslui naudojami plokšti paviršiai ir erdvios vietos, kuriose atsiduria ten ir turintys būti daiktai. Architektė džiaugiasi, nes net ir dabar užsukusi į svečius mato, kad savininkas naudoja spintas. Visi daiktai savo vietose, vadinasi, buvo priimti tinkami sprendimai. „Net ir dabar viską daryčiau taip pat“, – pripažįsta H. Koliasa.

Andy Shustykevych/www.znymka.if.ua fotografija

Virtuvės stalo salelėje padaryta niša, kurioje galima paslėpti dažnai naudojamus daiktus, kad jie visada būtų po ranka, tačiau nekristų pašaliniams į akis. Nišoje įrengtas miegamasis nuo prieškambario atskirtas iš abiejų pusių atsidarančia spinta.

Priimdama sprendimus architektė daug dėmesio skyrė būtiniems buities darbams. Jos nuomone, apie tai svarbu pagalvoti. „Negalime vengti rutinos, jeigu norime, kad ji keltų kuo mažesnę kančią“, – tvirtino H. Koliasa.

Laimėjimu, kuriant šį interjerą, architektė laiko ir tai, kad eidami pro šalį žmonės visada nori smalsiai žvilgtelėti į vidų, ypač šiltuoju metų laiku, kai šeimininkas palieka pravirus langus. Pasak jos, tokia šio žmogaus filosofija – nieko neslėpti.

H. Koliasos įsitikinimu, kuriant šį interjerą buvo svarbu užtikrinti, kad gyventi būtų ne tik gražu, bet ir patogu: „Mažiau laiko kasdienei rutinai, daugiau – malonumui.“

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų