(„Tece“ nuotr.)

Technologijos estetiškam dizainui

Technologijos estetiškam dizainui

Šiuolaikiniai technologiniai inžinerinių komunikacijų sprendimai architektams ir interjero dizaineriams suteikia daugiau galimybių kurti vizualiai švarią, stilingą aplinką. „Dabar apskritai interjeruose viskas plonėja, slepiasi, vis mažiau ir mažiau lieka matomų techninių detalių. Tai yra pasiekiama tik dėl technologinių naujovių“, sakė Justė Žibūdienė, žurnalo „Namas ir aš“ konkursui „Tendencijos“ pristačiusi Senamiesčio buto interjero projektą.

 

(„Tece“ nuotr.)

Daugiausiai inžinerinių mazgų kiekviename būste yra virtuvėje ir vonios kambaryje. „Naudojame daug produktų, kurių nematyti, bet be jų negalėtume sukurti tokio interjero, kokį turime. Vonios kambaryje dušas įrengtas be slenksčių, grindų lygyje, atskirtas stiklo pertvara. Toks sprendimas galimas tik dėl to, kad vandens nuotekoms surinkti naudojome „TECE“ dušo lataką. Latakas sukonstruotas taip, kad jo iš viso nesimato. Jis uždengtas tokia pačia plytele, kaip ir grindys. Turime vientisą paviršių su nedideliu, beveik nepastebimu nuolydžiu.Naudojome akmens masės plyteles, nes jas galima gražiau, lygiau nupjauti ir sujungti. Mėgstame šio gamintojo produktus, jo minimalistinis dizainas iš tiesų labai estetiškas“, – pasakojo J. Žibūdienė. Vonios kambario interjeruose ji linkusi dažniau naudoti dušo latakus, nei trapus. Dėl kelių priežasčių. Įrengus lataką turime didesnį plotą, į kurį subėga vanduo. Jais labiau džiaugiasi ir meistrai, nes lataką techniškai tvarkingai įrengti yra lengviau.

Dušo trapas gražiai atrodo dažniausiai tik tuomet, kai naudojamos mažos, mozaikinės grindų plytelės. Tačiau norisi, kad visos grindys vonios kambaryje būtų vienodos, dušo zona vizualiai neišsiskirtų, susidarytų didesnės bendros erdvės pojūtis.

Nebūtina iškaišioti po kampus

Kalbėdama apie pagrindinius vonios kambario įrengimo principus, architektė pirmiausia patarė patogiai, tolygiai išsidėlioti visus prietaisus, kad prie jų būtų patogu prieiti. Dušo visiškai nebūtina sprausti į kampą. Jis gali būti įrengtas prie galinės sienos, atskirtas tik stiklo pertvara, grindų lygyje. Unitazo geriau nedėti priešais duris, kad jis nekristų į akis vos tik jas pravėrus.

Planuoti vonios kambario erdves architektams padeda dar vienas „TECE“ produktas – sisteminės konstrukcijų sienelės, prie kurių gali būti montuojami prietaisai, taigi jų nebūtina įrenginėti tik prie vonios kambario sienų ar kampuose.

Sienelės gali būti statomos bet kurioje kambario vietoje, ne per visą aukštį, jos yra su moduliais, reikalingais WC, praustuvo, pisuaro ar bidė prijungimui. Prie jų yra prijungti visi reikalingi vamzdžiai. „Kartais interjeruose naudojome tokias sieneles. Viename išnaudojome abi puses: iš vienos jaugėme praustuvą, iš kitos – unitazą. Tame projekte tai buvo labai patogu“, – sakė J. Žibūdienė.

Kiekviena sisteminė konstrukcijų sienelė individualiai priderinama konkrečioje patalpoje. Konstrukcijų sienelės dengiamos gipso-kartono plokštėmis ir plytelėmis pagal bendrą interjero stilistiką.

Prognozuoja stiklo renesansą

Vienas iššūkių, su kuriais susiduria architektai – interjere priderinti vandens nuleidimo plokštelę. „Dažniausiai visi vandens maišytuvai yra chromo spalvos. Norėdami išlaikyti vieningą stilių, per daug neprimarginti, siūlome chromuotas plokšteles, tačiau žmonės jų vengia. Ant jų lieka pirštų atspaudai. Galima naudoti mygtukus iš stiklo. Baltus arba juodus. Su baltais kartais kyla keblumų, nes jei sienų plytelės baltos, skiriasi atspalviai.

Neseniai pasirodė „TECE“ plokštelės, kurias galima integruoti į sienų plyteles. Spaudžiamas mygtuko plotas dengiamas ta pačia plytele. Mygtuko matosi tik plona nerūdijančio plieno juostelė. Aš manau, kad tai – tobulas sprendimas“, – pastebėjo architektė.

Stiklas interjeruose, pasak jos, irgi pamažu vėl tampa madingas. Kažkada labai mėgtas, pastaraisiais metais jis buvo užleidęs vietą kitoms medžiagoms. Tačiau jau netolimoje ateityje stiklo interjeruose daugės.

Kurdamas išorėje matomas savo produkcijos dalis, vokiečių vandens inžinerinių sistemų gamintojas koncernas „TECE“ stiklą sumaniai pritaiko daugelyje gaminių. Elektroniniai balto ar juodo stiklo vandens nuleidimo mygtukai „TECElux Mini“ ne tik nuleidžia vandenį jų beveik neprilietus, bet ir šviečia. Tai ypač patogu naktį, kai nesinori degti intensyvios šviesos ir išsibudinti. Lakoniškos, švarios formos ir medžiaga dera prie visų dangų – keraminių, akmens masės plytelių ar tiesiog betono.

„TECElux“ WC terminale stiklu dengiamas visas paviršius, beveik nuo grindų iki integruoto tos pačios linijos vandens nuleidimo mygtuko. Po stiklu paslėptos visos vandens ir elektros jungtys, oro filtravimo bei unitazo pakabinimo aukščio reguliavimo sistema. Beje, sienos, prie kurios montuojamas terminalas, nebūtina dengti plytelėmis, nes stiklas saugo ją nuo aptaškymo.

(„Tece“ nuotr.)

Visi „TECE“ produktai yra apdrausti civilinės atsakomybės draudimu. Jei dėl jų kaltės vartotojai patirtų žalos, kompensuojama suma siekia 10 mln. eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų