Kvepiantys burtai

Kvepiantys burtai

Meditacinis, mistinis žvakių poveikis pastebėtas jau senovėje, tačiau šiandien į jas dažnai žvelgiama tik kaip į dekoratyvų namų interjero elementą. Kvapų laboratorijos „Smells Like Spells“ įkūrėjai Vilius Malinauskas ir Marius Bartkevičius laikosi kitokio požiūrio ir liedami žvakes įtikina, kodėl į jų parduotuvę žmonės užsuka ne tik ieškoti įkvėpimo, bet ir atrasti savęs.

Pasakodami apie rankų darbo žvakes, Marius ir Vilius ne kartą pavartoja žodžius magija ir burtai, nors ir ezoterinės užuominos paprastai sulaukia įtarokų klausytojų žvilgsnių. Anot jų, technologijų persisotinę žmonės pradėjo ieškoti naujų šaltinių, galinčių jiems suteikti energijos ir įkvėpimo. „Smells Like Spells“ pasiūlymas – natūralios žvakės, kurių kiekviena pažymėta skandinaviškomis runomis ir skirta konkrečiai sričiai: meilei, partnerystei, karjerai, sėkmei, minčių ramybei ar sveikatai.

•    Pirmasis žingsnis liejant žvakę – ištirpdyti vašką. „Smells Like Spells“ naudoja organišką ir natūralų sojų vašką, kuris į aplinką neišskiria kenksmingų medžiagų, nealergizuoja, o iš jo išlieta žvakė dega dvigubai ilgiau nei įprasta. Žmonės, kurie vengia žvakių ar smilkalų namuose dėl jų skleidžiamų, ilgainiui galvos skausmus ar kitus nemalonius pojūčius sukeliančių kvapų, turėtų įsitikinti, kaip šie produktai gaminami, ar jiems sukurti naudojamos natūralios ir nekenksmingos medžiagos.

(Dariaus Markūno fotografija)

•    Ištirpdžius vašką, maišomos kvapiosios medžiagos. Vilius prasitaria, kad yra išbandęs įvairiausias kombinacijas, kol atrado, kurios tinkamiausios norimam efektui pasiekti. Štai, pavyzdžiui, sėkmės žvakėje „Nornos“ pinasi cinamono, mangų ir rytietiškų prieskonių aromatai, o uždegę meilės žvakę užuosime rožių, jazminų ir verbenų dvelksmą. „Kvapiklius vežamės iš Italijos ir renkamės tuos, kurie išskiria kuo mažiau kenksmingų medžiagų ir atitinka visus ekostandartus“, – pasakoja Vilius. Per fotosesiją vaikinai demonstruoja, kaip liejama karjeros sėkmės žvakė „Toras“. Dominuojančios jos kvapo natos yra frankincensas, pačiulis ir laurų aliejus.

(Dariaus Markūno fotografija)

(Dariaus Markūno fotografija)

•    Paskutiniame žvakės liejimo etape į mišinį įdedamas medinis dagtis ir laukiama, kol ji ims stingti. Tuomet paruošiama pakuotė ir prie jos pridedamas laiškas – speciali informacija, kurioje nurodytos žvakės sudedamosios dalys, paaiškinama aromaterapinė kvapo reikšmė bei magiškasis ritualas. Anot pašnekovų, itin svarbu tinkamai suformuluoti norą – vengti abstrakčių formuluočių ar sąvokų, itin aiškiai ir konkrečiai išreikšti, ko norima sulaukti. „Norai tikrai pildosi, bet jeigu per mažai užsiprašei, tik tiek ir gausi“, – juokiasi Vilius.

(Dariaus Markūno fotografija)

(Dariaus Markūno fotografija)

•    Ne itin seniai suformuluotas ir mokslinis aromaterapijos pagrindas bei įrodymai, kad kvapai veikia mus asociatyviai, turi skirtingą psichologinį poveikį kiekvienam žmogui. Vis dėlto yra ir bendrų dalykų, galiojančių visiems – pavyzdžiui, seniai tikima, kad rožė ir jazminas veikia kaip afrodiziakai, santalas ir levandos atveria ir išlaisvina mintis, o rozmarinas ir kadagys apvalo žmogaus energetinį lauką. Sudarinėdami receptus vaikinai gręžiasi į praeitį ir nebijo dėti kitų medžiagų, pavyzdžiui, verbenos, kuri anksčiau buvo naudojama ritualinės magijos tikslais, trokštant pritraukti meilę.

(Dariaus Markūno fotografija)

•    Žvakės padeda susikaupti, suteikia pozityvios energijos. Kasdieninei meditacijai „Smells Like Spells“ siūlo deginti nespalvotas, runomis nepaženklintas žvakes stikliniuose induose.

(Dariaus Markūno fotografija)

•    Anot Mariaus ir Viliaus, kvapo generuojama energija labai priklausys nuo to, kur pastatysite jo šaltinį. Vaikinai atsižvelgia į feng šui filosofiją, pagal kurią su materialine gerove susijusios žvakės turėtų būti dedamos tolimiausiame kairiajame kampe nuo pagrindinio įėjimo. Tolimiausias dešinys kampas skirtas meilei ir aistrai. Tarp jų abiejų – palankiausia vieta sklisti karjeros sėkmės kvapui. Namų centras tinkamiausias žvakėms, skirtoms šeimos ir sėkmės magijai. Žvakę siūloma statyti ir tame namų kampe, kuriame praleidžiate mažiausiai laiko, kuris neatrodo toks mielas kaip kiti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų