Leono Garbačiausko fotografija

Gyvenimo būdo atspindys būsto interjere

Gyvenimo būdo atspindys būsto interjere

Ko tikimės kurdami savo pirmąjį būstą? Į šį klausimą atsakymo ieškojo verslininkas ir „Centric“ įmonių Lietuvoje vadovas Paulius Samoška. Pradėjęs buto 20-ame aukšte renovaciją, jis net neįsivaizdavo, kokio rezultato tikėtis, tačiau neabejojo, kad svarbiausia – jaukumas.

„Man labai patinka būti šiame bute, todėl aš galiu kalbėti ir kalbėti apie jį“, – šypsodamasis sako jaunas verslininkas P. Samoška. Pasakodamas apie interjero dizaino architektūros studijos „Idas“ įkūrėjos Vaidos Kandratavičiūtės renovuotą butą, šią mintį vis kitais žodžiais jis pakartoja ne kartą. Ko gero, tai tvirčiausias įrodymas, kad architektės priimti sprendimai buvo tinkami.

P. Samoška neslepia – V. Kandratavičiūte jis pasitikėjo šimtu procentų ir juokdamasis priduria: „Iki pat virtuvės atvežimo nežinojau jos spalvos – tiek pasitikėjau Vaida. Aš žinojau, kaip ji atrodys, brėžinį mačiau, bet, atvirai kalbant, neatkreipiau dėmesio į spalvas.“

Gretos Skaraitienės/„Fotobanko“ fotografija

Šeimininkas prisipažįsta, kad net ir pats tvirtai nebuvo apsisprendęs, kokio būsto nori. „Esu daug metų praleidęs Skandinavijoje, žinojau, kad noriu ko nors naujo, bet neišsišokančio. Mes tokį interjerą ir sukūrėme“, – pasakoja jis. Verslininkas norėjo, kad namai būtų jaukūs, modernūs, neapkrauti daiktais, kitaip tariant, tokie, į kuriuos visada norėtųsi grįžti.

Tai yra pirmasis P. Samoškos nuosavas būstas Lietuvoje, todėl daug laiko praleidus viešbučiuose norėjosi namų, atspindinčių jo charakterį – būtent šitai ir buvo svarbiausia kuriant interjerą. „Tai, ko aš norėjau, maksimaliai išspaudžiau. Mano būstas priklauso nuo mano gyvenimo būdo. Jeigu po poros metų jis pasikeis, žinoma, keisis ir namai, bet dabar man šis butas yra kosmosas. Į jį labai gera grįžti po darbų, pasikviesti svečių“, – savo erdve džiaugiasi P. Samoška.

Viskas savo vietose

V. Kandratavičiūtė pastebi, kad kuriant šio buto interjerą netradicinių sprendimų beveik neprireikė. „Interjere labai aktyviai dalyvauja miesto panorama, dėl to norėjosi jos neužgošti, namai turėjo būti šviesūs, jaukūs, kuriuose lengva kvėpuoti“, – kalba architektė.

Būtent vaizdas, atsiveriantis už lango, įkvėpė ir priimti dalį sprendimų. Pasak interjero architektės, butas yra labai aukštai, todėl norėjosi lengvumo – tiek emocinio, tiek renkantis medžiagas. Siekiant neapkrauti jo daiktais, buvo priimtas kiek netradicinis sprendimas – šaldytuvas iškeltas į koridorių. Tai padėjo išlaikyti ergonomiškai patogią virtuvę, kuri yra gana pastebima viso interjero dalis ir neatsiejama nuo svetainės. Saugant minimalizmo idėjas mažiau reikalingi daiktai sudėti į baldus, svetainėje erdvės išnaudojamos įrengus lentynas.

Leono Garbačiausko fotografija

Šviesiuose, daiktų neapsunkintuose namuose ryškiausi akcentai – garstyčių spalvos fotelis ir dizainerės Florence Boural sukurtas japoniškų raštų kilimas. Fotelį išsirinko pats namų šeimininkas P. Samoška. „Man ta vieta yra labai svarbi. Nežinau, kodėl, bet aš esu toks žmogus, kuris grįžęs nori atsipalaiduoti, tiesiog 5–10 minučių pasėdėti vietoje, kurioje galėtum tiesiog pasidžiaugti diena žiūrėdamas į vaizdą už lango“, – pasakoja jis. Renovuojant butą buvo išgriauta dalis sienos, todėl langai liko atviri, ir atsisėdus į fotelį galima matyti visą miesto panoramą.

Miegamasis – atviras, bet ramus

Erdvumo įspūdį sukelia ir atviras miegamasis. Jis atitvertas tik plačiomis stumdomomis durimis. Ramybę nuo kitų erdvių neatskirtame kambaryje padeda sukurti nepermatomos naktinės užuolaidos. Kaip sako pats P. Samoška, jeigu norisi pabūti netrukdomam, jos padeda sukurti tamsą viduryje dienos. Erdves vizualiai praplečia ir du dideli veidrodžiai – koridoriuje ir miegamajame. Pasak šeimininko, jie sudaro stiprų atviresnės atmosferos įspūdį.

Leono Garbačiausko fotografija

Namų šeimininkas džiaugiasi ir koridoriuje sumontuotomis erdviomis spintomis. „Aš šiek tiek pedantas, mėgstu kabinti viską į spintas, todėl koridoriuje mes įrengėme tokią spintą daiktams sudėti. Jeigu anksčiau buvo tiek daug daiktų, kad nebuvo, kur jų dėti, tai po Vaidos perplanavimo, įdėjus tas spintas, man dar liko laisvos vietos“, – apie namuose įsivyravusią tvarką kalba P. Samoška.

Tiek interjero architektė V. Kandratavičiūtė, tiek P. Samoška tvirtina, kad jokių netikėtų sprendimų kuriant interjerą nepriėmė. Esą buvo siekta tiesiog suplanuoti tokią erdvę, kurioje gera būti, jos nesuvaržant nereikalingais daiktais. „Aš toks žmogus – mėgstu laisvę, jos man reikia ir namie“, – šypteli „Centric“ vadovas ir verslininkas P. Samoška.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų