Organizatoriai

Gamtai ir vartotojui draugiškas šildymas

Gamtai ir vartotojui draugiškas šildymas

Šilumos siurbliai tapo atskira šildymo rūšimi, o daugelyje naujų pastatų jie yra populiariausia šildymo priemonė. „Oras-oras“ tipo šilumos siurblių „Daikin“ pardavimas Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį smarkiai išaugo ir tikrai neketina sustoti. Visgi jei planuojate įsigyti pirmąjį šilumos siurblį ar atėjo laikas jį atnaujinti, reikėtų šį tą žinoti ar prisiminti.

Šilumos siurblių žinomumas ir paklausa išaugusi tiek, kad beveik kiekvienas šios srities gamintojas turi oficialią šiaurės šalims skirtą versiją. Įmonės jau nemėgina pardavinėti –15 °C šilumos modelių, o ankstesnio ekonomikos pakilimo laikotarpiu siūlyti on/off tipo kondicionieriai, lengvatikiui pirkėjui pristatyti kaip šilumos siurbliai, iš rinkos tiesiog dingo.

Organizatoriai

Šilumos siurblių rinkoje didesni pokyčiai ateina vidutiniškai kas penkerius metus. Šiuolaikinės tendencijos, be jokios abejonės, yra naujasis šaltnešis (freonas) R32, išorinis įrenginys be dugno šildymo kabelio ir su galimybe šilumos siurblį valdyti, naudojant išmanųjį telefoną ar planšetę. Nauji siurbliai tapo ir tylesni, ir dar efektyvesni, todėl vartotojams patogesni nei 10 metų senumo pirmtakai.

Nauda vartotojui

Šilumos siurblių sistemas galima pritaikyti naujuose, energetiškai efektyviuose namuose ir naudoti renovuojamuose. Iš 1 kW elektros šilumos siurblys pagamina net 5 kW šilumos, taip sumažindamas sąskaitas už namo šildymą ir karšto vandens ruošimą. Statant A klasės namus, patenkinti būtinus šilumos siurblių įrengimo reikalavimus yra kur kas lengviau, mat nereikalingi kaminai ir degimo procesui palaikyti būtinos oro tekėjimo angos. Kaminas yra tiesioginis šalčio tiltas į namą, todėl jo atsisakius pagerinamas namo sandarumas. Palyginti su dujiniu šildymu, šilumos siurblių sistemos įdiegimas taip pat paprastesnis, nes apsieinama be projektų ir leidimų, kurie reikalingi dujiniams katilams, nereikia tiesti ir vamzdynų iki sklypo ar per jį. Be to, sąnaudos būna mažesnės apie 23–40 proc. Šilumos siurblių pranašumai akivaizdūs ir palyginti su kietojo kuro šildymu: nekyla rūpesčių dėl malkų kapojimo, sandėliavimo, nešiojimo, kūrenimo ir pelenų išnešimo. Negana to, nekilnojamojo turto plotas, skirtas katilinei statyti, gali būti panaudotas prasmingiau, nes vidinė šilumos siurblio dalis teužima 600×700 mm plotą. Talpykla yra švari ir be triukšmo. Vasarą šilumos siurblius galima naudoti patalpoms vėsinti per grindis arba leidžiant atvėsintą vandenį per fankoilus (ventiliatorinius konvektorius)

Organizatoriai

Draugiškas gamtai

Šildant namus šilumos siurbliu, išvengiama kenksmingų dalelių išmetimo. Energija imama iš oro lauke: ventiliuojamas oras sušildo freono dujas, o kompresorius jas dar papildomai suslegia, padidindamas temperatūrą. Šilumos siurblių maitinimui naudojant saulės baterijas, galima šildyti namus ir ruošti karštą vandenį už 0 eurų per metus ir visiškai neteršiant gamtos.

Organizatoriai

Rekomendacijos, prieš įsigijant šilumos siurblį

  • Renkantis įrenginį, protinga teikti pirmenybę žinomiems prekės ženklams, kurių produkcija, nepriklausomai nuo laboratorijos, yra sertifikuota (pavyzdžiui, „Eurovent“).
  • Pirkdami OEM (Original Equipment Manufacturer) prekės ženklo gaminį išsiaiškinkite, kokia gamykla jį pagamino, ir, jei galite, palyginkite techninius duomenis. Kilus neaiškumų, prašykite pardavėjo paaiškinti.
  • Lygindami sezoninį (SCOP) efektyvumą, įsitikinkite, kad lyginamų duomenų pradinės sąlygos yra vienodos. Gamintojas privalo nurodyti vidutinio klimato duomenis (duomenys apie šaltą ir šiltą klimatą nebūtini). Jei pateikiama tik viena sezoninio našumo koeficiento SCOP vertė, ji turi būti susijusi su esamu vidutiniu klimatu, priešingu atveju tokia informacija vartotoją klaidins.
  • Rinkdamiesi įrenginį, nesikliaukite minimalia lauko temperatūra (amplitudė svyruoja nuo –15 °C iki –25 °C). Nurodoma žemesnė nei –25 °C temperatūra yra labiau reklaminis triukas, kuris įrenginiui nesuteikia jokio pranašumo.
  • Patikrinkite, ar žemiausia temperatūra yra oficialus gamintojo ar pardavėjo pažadas. Esant abejonių, prašykite pardavėjo pateikti galios lenteles, kuriose būtų nurodytas maksimalus įrenginių galingumas, esant įvairiai lauko temperatūrai.
  • Techninėje ir pardavimo dokumentacijoje negali būti jokių prieštaravimų, jei pardavėjas yra patikimas.
  • Išsiaiškinkite, ar ilgesnę garantiją suteikia gamintojas, ar pardavėjas.
  • Suskaičiuokite papildomos garantijos išlaidas ir pridėkite jas prie įrenginio kainos.
  • Jei pastatas (butas) turi namų draudimą, tai paprastai jis yra taikomas ir šilumos siurbliui.
  • Už garantijos trukmę daug svarbiau yra tinkamas įrenginio sumontavimas ir montavimo įmonės reputacija (gyvavimo amžius, sumokėti mokesčiai, darbuotojų skaičius, registracija ekonominės veiklos registre, veiklos leidimai ir pan.).

 Lietuvoje „Daikin“ šilumos siurbliais „oras-vanduo“ prekiauja UAB “Industek“, o „oras-oras“ tipo siurbliais – „Airwave Lietuva“. Daugiau informacijos gausite šiose įmonėse ir interneto svetainėje www.daikin.lt.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų