Leono Garbačausko fotografija

Didinga transformacija

Didinga transformacija

Šis prašmatnus, art deco elementais papildytas namo Tauragėje interjeras – visiško pasitikėjimo profesionalais pavyzdys. Panorusi paremontuoti prieš keliolika metų statytą niūrų būstą, jauna šeima dabar džiaugiasi didelėmis erdvėmis ir visiškai kitokiais namais.

Įkvėpta art deco

Kurdama naują namų vaizdą, „Interjero pasakos“ vadovė Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė nutarė sujungti modernumą ir art deco stilių. „Tokios medžiagos kaip facetuoti veidrodžiai, marmuras, natūralus medis, chromas ir aksomas koreliuoja tarpusavyje, sukurdami gana glamūrinį vaizdą“, – medžiagų pasirinkimo motyvus komentuoja dizainerė. Šį vaizdą dar labiau sustiprina geometrinės formos, juodi ir balti dryžiai ir rombai, „keliaujantys“ per visus namus. Rombų yra korpusiniuose balduose, plytelių piešiniuose ir audiniuose. Didingumo interjerui suteikia lubas siekiančios kambarių durys su gana ryškiu natūralaus lukšto raštu.

Leono Garbačausko fotografija

V. Žemaitytė-Jurgelevičė art deco vadina inspiraciniu stiliumi. „Tai įspūdinga visuma, kurią sudaro stilingi elementai: baldai, audiniai, sienų apmušalai, stiklas, veidrodžiai. Art deco stilius pabrėžia formos paprastumą, modernumą. Pagal mūsų suvokimą tai yra svajonių, vilčių, spontaniško ir prabangaus gyvenimo stilius“, – sako ji.

Į madą grįžta XX a. 8-ojo dešimtmečio dizaino stilius, tik labiau išgrynintas, švaresnis, paprastesnis.

Pasak dizainerės, šį stilių lengviausia identifikuoti pagal ryškių spalvų ir kontrastingų medžiagų derinimą. „Formos lakoniškos, o kampai aštrūs. Šį stilių galima atpažinti iš geometrinių piešinių, rombų, zigzagų. Šiuolaikinės tendencijos siūlo rinktis prabangų modernumo su neoart deco stiliaus elementais“, – kalba interjero dizainerė. Jos nuomone, dabar į madą grįžta XX a. 8-ojo dešimtmečio dizaino stilius, tik labiau išgrynintas, švaresnis, paprastesnis.

Pakeitė planą

Ėmusis rekonstrukcijos darbų, pirmiausia nuspręsta išgriauti vos įėjus į namą buvusią pertvarą. Taip tambūras sujungtas su koridoriumi ir atsirado erdvesnis įėjimas.

Kadangi koridorius gana siauras, vieta prisėsti buvo padaryta spintoje.

Tarp virtuvės ir valgomojo išgriovus sieną, iš koridoriaus į virtuvę galima patekti greičiau. „Nereikia eiti aplink židinį. Jis dekoruotas marmuro rašto plytelėmis ir veidrodžiu, kurie suteikia puošnumo, yra svetainės ir valgomojo erdvės traukos taškas“, – aiškina dizainerė.

Leono Garbačausko fotografija

Išgriovus sienas, kardinaliai pasikeitė virtuvės planas, jos ir valgomojo zona tapo funkcionalesnė. Pakeitus televizoriaus vietą, jį patogu žiūrėti ir nuo valgomojo stalo. Laužytai lenkta sofa taip pat atsirado neatsitiktinai – priderinta prie neįprasto lango.

Vonios-studijos „arkliukas“

„Drąsiai galime teigti, kad vonios kambariai yra interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ „arkliukas“. Jautėme aistrą projektuodami šią patalpą, turėjome galybę minčių, kaip panaudoti erdvę ir pritaikyti įdomius dizaino ir apšvietimo elementus“, – šypsosi V. Žemaitytė-Jurgelevičė.

Leono Garbačausko fotografija

Vietoj kampinės vonios buvo suprojektuota laisvai pastatoma vonia ant pakylos. Negalėdami pakeisti lubų aukščio (2,5 m), dizaineriai priėmė kitą sprendimą – išgriovė duris ir „pakėlė“ jas iki lubų, tokiu būdu optiškai paaukštindami patalpas. Erdvumo įspūdį sustiprina ir veidrodžiai.

Art deco pabrėžia formos paprastumą, modernumą. Pagal mūsų suvokimą tai yra svajonių, vilčių, spontaniško ir prabangaus gyvenimo stilius.

Vonios kambaryje marmuras susilieja su klasikinio rašto grindimis. Spalvų gama monochromatinė, tačiau itin išryškinama ir pabrėžiama griežtų linijų, dryžių. Vonioje pasikartoja modernaus ir art deco stilių samplaika. „Itin švarios ir lakoniškos linijos, juoda ir balta spalvos susipina su geometriniais raštais ir blizgiais paviršiais. Kontrastui sustiprinti parinkome juodus elektros jungiklius ir tokios pat spalvos griežtas klasikines duris“, – taip medžiagų pasirinkimą motyvuoja studijos vadovė.

Leono Garbačausko fotografija

Visame vonios kambaryje darniai sąveikauja natūralios medžiagos: skirtingų spalvų marmuro rašto akmens masės grindų ir sienų plytelės, lieto akmens kriauklės stalviršis. Šaltų spalvų vonią sušildo masyvūs palminiai augalai.

Papildomo jaukumo patalpai suteikia ir apšvietimas – po vonios pakyla įmontuota LED juosta. Komforto pojūtį sustiprina gerokai paplatinta dušo kabina (1×1 m). Joje įtaisytos lentynos-nišos, kur galima pasidėti prausimosi priemones. Dar didesniam efektui sukurti naudojamas tropinis lietus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų